Jakie żarówki H7 kupić. Na co zwrócić uwagę?

Jak wiadomo, aby można było poruszać się samochodem po drogach musimy używać świateł. W zależności od rodzaju i funkcji danego oświetlenia w pojeździe stosowane są różne żarówki. Jeśli chodzi o przedni reflektory producenci decydują się na żarówki typu H7. Stosujemy je jako światła drogowe oraz mijania. Zastanówmy się na co zwrócić uwagę przy wyborze tych żarówek. Zacznijmy od tego, że tego typu żarówki w zależności od jakości są w stanie pracować nawet przez 600 godzin. Charakteryzuje je bardzo wysoka wydajność światła. Każdy z nas powinien wiedzieć, że na żarówkach szczególnie tych z przodu nie możemy oszczędzać, ponieważ obniżamy tym samym bezpieczeństwo na drodze.

Barwa światła żarówki H7

Zanim powiemy sobie o wskazówkach przy zakupie dodajmy, że żarówki możemy bez większych problemów wymieniać samodzielnie i nie powinno zająć nam to więcej niż 30 min. Jedynie w przypadku nowszych modeli samochodów niezbędna może okazać się wizyta w warsztacie, gdzie dostęp jest często mocno ograniczony. Dodatkowo warto pamiętać, aby żarówki zawsze wymieniać parami, a nie pojedynczo. Jeśli chcemy dokonać zakupu żarówek H7 przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę na barwę światła. Barwę światła określają Kelwiny – im jest wyższa, tym dawane światło jest bardziej białe. Przyjmuje się, że najczęściej spotykanymi żarówkami są te o temperaturze od 4300 do 6000 K i to właśnie one są w stanie najlepiej oświetlić drogę. Najniższa wartość, czyli 4300 K to światło podobne do słońca – lekko żółte. Z kolei wartości oscylujące w okolicach 5000 K to światło coraz bardziej białe, które możemy zauważyć w nowszych samochodach. Czasami jest ono też delikatnie niebieskie.

Moc i napięcie żarówki H7

Ponadto przy zakupie musimy zwrócić uwagę na moc i napięcie żarówek. O ile te kupowane do domów mają takie same wartości to te stosowane w samochodach posiadają różne moce i napięcia. Najczęściej, jednak napięcie czy moc jest taka sama dla większości pojazdów osobowych czy ciężarowych. W przypadku tych pierwszych jest to 12V/55W natomiast, jeśli chodzi o ciężarówki mamy do czynienia z H7 24V/70W.

Żarówki H7 – Ilość światła

Pora na trzeci parametr, a więc ilość światła. Jest ona określana przy pomocy lumenów. Tutaj musimy wiedzieć, że im ta wartość jest wyższa, tym więcej światła jest w stanie zagwarantować nam dana żarówka po całkowitym rozgrzaniu. Zatem odpowiedź w tym przypadku jest prosta – warto decydować się na te żarówki, które mają więcej lumenów, ponieważ są one w stanie zapewnić nam większe bezpieczeństwo na drodze. Ostatnim dość oczywistym parametrem przy wyborze oświetlenia jest trwałość żarówek. Ponownie im jest ona wyższa tym lepiej. Takie żarówki po prostu starczą nam na dłużej, a co za tym idzie zaoszczędzimy pieniądze na zakup nowych, a także czas na ich wymianę. W dodatku nie musimy się martwić, że krótko po wymianie któraś z nich przestanie świecić np. podczas jazdy nocą. Jak widać na żarówkach H7 nie warto oszczędzać, ponieważ niejednokrotnie może nas to kosztować życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *