Jakie auto sedan kupić do 10000zł – TOP 10

Szukając samochodu zawsze mamy określony jakiś budżet. Mając do dyspozycji maksymalnie 10 tys. zł możemy kupić już solidny egzemplarz. Poniżej lista 10 modeli samochodów w sedanie.

BMW E46

Model ten zadebiutował na rynku w 1998 roku. Różni się wiele od poprzednika, bo została tutaj całkowicie zmieniona deska rozdzielcza oraz cały wygląd samochodu. Pojawiał się na rynku również w wersji Cabrio. Był produkowany do roku 2007 kiedy został wycofany z produkcji.

Toyota Avensis

Jeśli chodzi o ten model do 10 tys. powinniśmy szukać egzemplarzy maksymalnie do 2005 roku. Jest to samochód solidny o atrakcyjnej linii nadwozia. W środku jest sporo przestrzeni co w połączeniu z typowo japońskim wnętrzem idealnie się komponuje. Samochody te wyróżniają się niezawodnością.

Mitsubishi Galant

Nazwa po francusku oznacza ”rycerski” co może nawiązywać po części do zewnętrznego wyglądu tego modelu. Doczekał się aż 9 generacji, a został sprzedany w liczbie ponad 5 milionów egzemplarzy. Ostatni egzemplarz Galanta wyprodukowano w USA w 30 sierpnia 2012 roku.

Audi A4 B5

Model ten był produkowany od 1994 roku. Wydano w nim na rynek wiele odmian silników o różnych pojemnościach, które były rozwojowymi jednostkami. Absolutną nowością było zastosowanie ”Tiptronic” w automatycznych przekładniach, dzięki czemu można było manualnie wybierać przełożenia.

Hyundai Sonata

Samochód ten został zbudowany przy wykorzystaniu części i elementów z modelu Stellar. Od roku 1987 była możliwość dokupienia do wyposażenia komputera pokładowego. Jest to 4-drzwiowy sedan z przekładnią automatyczną lub manualną. W przypadku tej pierwszej były to 4 przełożenia, a w przypadku drugiej klasycznie 5 biegów.

Audi A6 C5

Model ten pierwszy raz zaprezentowany został w Genewie w 1997 roku. Warto wiedzieć, że jest to generacja, w której skonstruowano ten samochód od podstaw. W roku 2001 producent zdecydował się na nieznaczny face lifting. Wyszedł na rynek z kilkoma wersjami silnikowymi zarówno z przekładniami automatycznymi jak i manualnymi.

Mazda 3

Debiut tego modelu na rynku miał miejsce w 2003 roku. Warto wiedzieć, że jest to następca Mazdy 323. Wersja sedan wyprodukowana została po raz pierwszy w 2004 roku. W roku 2006 samochód przeszedł delikatny lifting, gdzie zmieniono zderzaki oraz wnętrze pojazdu czy pokrywę silnika.

Kia Optima

Jest to model zaprezentowany w 2000 roku. Koreański producent zbudował go na wzór Hyundaia Sonaty. Na rynku pojawiło się wiele wersji silnikowych w tym z przekładniami automatycznymi i manualnymi.

Kia Rio

Druga generacja tego modelu została oficjalnie zaprezentowana w 2006 roku. W roku 2009 z kolei model ten przeszedł lifting, w którym zmieniono wnętrze oraz zmieniono klosze tylnych i przednich lamp.

Opel Astra 3

Po raz pierwszy tą generacje zaprezentowano w 2004 roku. Cechowało ją bogate wyposażenie z wieloma możliwościami konfiguracji. W 2006 roku producent zdecydował się na delikatny face lifting. Trzeba zwrócić, jednak uwagę, że dla niektórych samochód może być niezbyt pojemny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *