Jakie auto sedan kupić do 5000zł – TOP 10

Jeśli zastanawiamy się jakie auto sedan kupić do 5000 zł poniżej przedstawię kilka propozycji. Wiadomo, że nie są to nowe auta, więc nie ma co spodziewać się ich nienagannej kondycji, jednak warto na nie zwrócić uwagę szukając samochodu w tym budżecie.

Opel Vectra

Zarówno pierwsza jak i druga generacja tego modelu zadebiutowała na rynku jeszcze w latach 90-tych. Jeszcze w tym samym okresie model przeszedł face lifting, dzięki czemu zmieniono atrapę chłodniczy czy zmieniono zderzaki. Na rynku pojawiło się wiele wersji silnikowych, które są godne polecenia.

Alfa Romeo 156

W tym przypadku sedan do 5000 zł to starsze odmiany tego modelu. Pierwsza z nich pojawiła się na rynku w 1997 roku. Z roku na rok wzbogacono go o coraz to nowsze rozwiązania. Mimo popularnej opinii, że nie są to samochody z dobrymi silnikami wiele egzemplarzy przejechało setki tysięcy kilometrów bez większych problemów.

Renault Laguna

Jeśli naszym celem jest sedan do 5000 zł musimy celować w zdecydowanie starsze roczniki. Pierwsze dwie generacje tego modelu ukazywały się na rynku do 2007 roku. Już wtedy zastosowano system ”keyless”, dzięki któremu można było korzystać z samochodu bez konieczności używania kluczyka.

Honda Civic

Na rynku pojawiło się wiele generacji tego modelu. Stosowane były w nich głównie silniki benzynowe znane z tego, że lubiły wysokie obroty. Znajdziemy odsłony zarówno z przekładniami manualnymi jak i automatycznymi. Wiele narzeka na podwyższone zużycie oleju chodź nie jest to regułą.

Skoda Octavia

W tym przypadku powinniśmy szukać modelu raczej przed rokiem 2003. Są to solidne samochody z solidnymi jednostkami napędowymi zarówno, jeśli chodzi o silniki benzynowe jak i wysokoprężne. Na przestrzeni lat przechodziły one wiele zmian w swoim wyglądzie. Wśród użytkowników cieszą się bezawaryjnością.

Volkswagen Passat

Tutaj powinniśmy również celować w starsze modele. Na rynku ten model pojawiał się z wieloma odmianami silników, a zdecydowanie jednym z tych najlepszych była wysokoprężna jednostka 1.9 TDI.

Mitsubishi Lancer

Mimo, iż może nazwa brzmi na typowo sportową bez przeszkód jest to samochód do użytkowania na co dzień. W interesującym nas przedziale cenowym powinniśmy szukać starszych modeli, jednak jak na ”japończyka” przystało są to jak najbardziej solidne samochody.

Opel Astra

Gdy mamy chęć zakupu auta sedan do 5000 zł śmiało możemy zdecydować się na Opla Astrę. Jednak pod uwagę musimy brać starsze generacje. Cechuje je wysoka wytrzymałość i solidność, ale trzeba uważać na często gnijącą karoserię.

Daewoo Lanos

Samochód od koreańskiego producenta, który jest dość charakterystyczny za sprawą swojego przedniego wyglądu. Nie znajdziemy w nim raczej bogatego wyposażenia, ale za to możemy liczyć na solidne jednostki, z kolei wadą może być wysokie zużycie paliwa.

Seat Cordoba

Samochód, w którym stosowane są silniki z grupy Volkswagena. Nie możemy liczyć na rewelacyjny komfort jazdy czy wyposażenie, ale za sprawą jednostek powinniśmy być pewni niskiej bezawaryjności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *