Kamery do samochodu. Jak wybrać?

Niejednokrotnie, gdy jedziemy samochodem zdarzają się sytuacje na drodze, które prowadzą do stłuczek czy nieco groźniejszych wypadków czy po prostu niebezpiecznych sytuacji. Czasami trudno jest ustalić sprawcę zdarzenia i dowiedzieć się jak wszystko dokładnie przebiegało. Jednak jak się okazuje jest na to pewne rozwiązanie.

Z pomocą przychodzą nam tutaj kamery do samochodu. Dzięki nim możemy udowodnić policji lub innemu uczestnikowi ruchu drogowego po czyjej stronie leży wina. Czasami zdarzają się sytuacje, w których inni chcą wymusić pierwszeństwo lub nagle zahamują, a my uderzamy w jego tył. Pamiętajmy o tym, że samo posiadanie kamery samochodowej może ostudzić emocje u agresywnego kierowcy, bądź też po prostu zmusić go do przyznania się.

Jak można się domyślać zakup kamery do samochodu generuje ze sobą jakieś koszty. Zakup takiego urządzenia to czasami nawet kilkaset złotych w zależności od tego jakie funkcje posiada dana kamera. Jednak warto pamiętać o tym, że przynajmniej w teorii jej zakup może nam się zwrócić np. w postaci uniknięcia mandatu.

Rozdzielczość i wifi

Pewnie teraz wiele osób zadaje sobie pytanie jakie cechy powinna posiadać dobra kamera do samochodu. Pierwszym i chyba najważniejszym parametrem jest rozdzielczość, a im jest ona wyższa tym lepiej. Zobaczymy wtedy na nagraniach znacznie więcej szczegółów, które mogą mieć spore znaczenie. Zaleca się, aby była to rozdzielczość Full HD lub wyższa. Kolejny ważny aspekt to komunikacja za pomocą wifi. Umożliwi nam to obserwowanie nagrań z poziomu telefonu czy zmianę ustawień w kamerze naszym smartfonem.

Nagrywanie w pętli oraz ogniskowa

Przy zakupie powinniśmy zwracać uwagę na to czy dany wideorejestrator posiada funkcję nagrywania w pętli. Jest to niezwykle istotne, ponieważ zwalnia nas to z obowiązku opróżniania karty pamięci. Dzięki temu kamera automatycznie usuwa stare nagrania i zapisuje na ich miejsce nowe pliki przez co nagrywanie odbywa się bez żadnych przerw. Kolejnym ważnym parametrem jest ogniskowa kamery, czyli inaczej przesłona. Informuje nas o tym jak radzi sobie obiektyw po zmroku lub po prostu przy gorszym świetle. Jeśli chcemy kupić dobrej jakości kamerę powinniśmy szukać takiej z ogniskową o wartości f/1.8, f/1.6 lub f/1.4.

Kamera z baterią lub kondensatorem

Ważny punkt podczas zakupu kamery to również to czy posiada ona kondensator lub baterie. Jest to istotne, ponieważ po odłączeniu jej od zasilania pozwoli to na podtrzymanie energii i zapis nagrania automatycznie. W przeciwnym razie być może ważne nagranie byłoby utracone. Opcja night vision w kamerach jest również istotna, ponieważ pozwoli na zauważenie ludzi czy zwierząt. Coraz więcej wideorejestratorów jest w nią wyposażona i bez wątpienia podnosi bezpieczeństwo. Zwracajmy uwagę na to czy rejestrator, którym jesteśmy zainteresowani posiada szeroki kąt widzenia – im większy tym lepiej, a absolutne minimum to 120 stopni. Jak widać przy zakupie kamery do samochodu warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów.

Jaki alkomat wybrać?

Jaki alkomat wybrać?

Czasami zdarza się sytuacja, w której jesteśmy np. na jakiejś imprezie i spożywamy alkohol, a potem okazuje się, że z różnych przyczyn […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *