Jak dbać o wycieraczki w swoim samochodzie?

Czyszczenie wycieraczek – po co to robimy?

Jeżdząc regularnie na myjnię widzę, że większość kierowców nic nie robi z wycieraczkami. Myślą, że wyczyszczą się same. Odpowiedź brzmi – nie, nie wyczyszczą się oczywiście same. Co w takim razie powinniśmy zrobić, żeby wycieraczki służyły nam jak najdłużej? I o tym właśnie będzie ten artykuł.

W pierwszej kolejności pojedźcie sobie na myjnie, stańcie w kolejce, zauważcie, że kierowcy zazwyczaj poza samym powierzchniowym myciem samochodu nie robią w zasadzie nic więcej. My natomiast chcemy rzeczywiście dbać o swój samochód.

Po co czyścić wycieraczki

Jeśli jeździsz zarówno w mieście jak i w trasie, w różnych warunkach atmosferycznych z pewnością znane Ci są takie problemy jak:

  • błoto spod opon tryskające w szybę Twojego samochodu
  • owady przyklejające się do powierzchni szyby
  • różnego rodzaju kurz i brud,
  • a także piasek i niewielkie kamyki strzelające spod kół innych samochodów

By skutecznie usunąć ten cały syf z szyby swojego samochodu używamy oczywiście wycieraczek i spryskiwaczy. W krótkim czasie zaczynamy jednak zauważać, że na szybie naszego samochodu zaczynają się pojawiać smugi.

W dłuższym czasie zaczynają się pojawiać rysy. A jeśli nie dbamy wystarczająco o swoje wycieraczki, na szybie mogą pojawić się także rysy. Co w takim razie powinniśmy robić po każdorazowym umyciu swojego samochodu? Oczywiście czyścić wycieraczki

W jaki sposób czyścić wycieraczki?

Najlepiej czyścić je na dwa sposoby. Po pierwsze warto je przetrzeć po każdorazowym wyjechaniu z myjni. Nie musimy w tym wypadku zdejmować piór wycieraczek. Po drugie warto co jakiś czas zdjąć pióra i przemyć je środkiem czyszczącym.

Warto zaznaczyć, że tej pierwszej metody powinniśmy używać stosunkowo często. Oczywiście po wyjechaniu z myjni, ale także możemy przetrzeć pióra wycieraczek podczas postoju w trakcie dłuższej trasy, gdy mamy do przejechania np kilkaset kilometrów, a pogoda akurat nam nie dopisuje.

Używanie wycieraczek na mrozie

Kolejna ważna sprawa, a więc używanie wycieraczek na mrozie. Jeśli szyba Twojego samochodu jest zamarznięta lepiej nie używać wycieraczek i płynu do rozmrażania szyby. No chyba, że Twoje wycieraczki są już zniszczone i nie ma to większego znaczenia.

Czasem wystarczy kilkanaście ruchów piór wycieraczek, by je po prostu popsuć. Co w takim razie powinniśmy zrobić? Przede wszystkim użyć płynu do rozmrażania szyb. To, co zostanie na szybie po rozmrożeniu możemy po prostu zebrać szpachelką. Sami producenci aut w instrukcjach zalecają, by nie używać szpachelek do zgarniania szrony, bądź lodu z szyby.

Jeśli chodzi o płyny do rozmrażania szyb, to to co jest istotne, to to, że kupisz je praktycznie na każdej stacji benzynowej i są bardzo tanie.

Szerokiej drogi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *