Ten artykuł będzie o rozmrażaniu szyb samochodu. Przede wszystkim porównamy sobie znane nam metody, których przecież nie jest aż tak dużo. Na początek na tapetę bierzemy zwyczajne skrobanie plastikową skrobaczką. I tutaj dla niektórych ciekawostka. Nawet instrukcje obsługi samochodów wskazują, by nie skrobać szyb skrobaczką, a używać do tego celu odpowiednich preparatów.
Tutaj przydadzą nam się preparaty do rozmrażania szyb. Warto zaznaczyć, że odmrażanie szyb samochodu przy pomocy płynów do rozmrażania szyb jest nie tylko bezpieczne dla szyby Twojego samochodu, ale także wygodniejsze.
Jaki płyn do odmrażania szyb powinniśmy użyć?
Tutaj nie ma jednego najlepszego rozwiązania. Właściwie każdy płyn, który jest preparatem do rozmrażania szyb lub lusterek jest właściwy. Jeśli masz wątpliwości, co do jakości płynów nieznanych marek, możesz wybrać oczywiście płyn markowy. Zarówno Plak jak i K2 produkują takie płyny.
Zerknijmy na najważniejsze rzeczy, które są napisane na etykiecie płynu do rozmrażania szyb samochodu. Przede wszystkim:
Jaką skrobaczkę wybrać?
Jeśli zastanawiasz się, jaką skrobaczkę do szyb samochodu wybrać, nie ma tutaj jednej odpowiedzi. Oczywiście byle nie najtańszą. W ostatnim czasie dość popularne są skrobaczki z mosiężnym zakończeniem. Wg. tego, co piszą sprzedawcy takich skrobaczek – nie rysują one szyb, są znacznie trwalsze i dokładniejsze niż skrobaczki plastikowe.
Jeśli jednak decydujesz się na skrobaczkę z plastikowym zakończeniem zwróć uwagę na zakończenia skrobaczki. Istotne jest, by skrobaczka do szyby miała także gumowe zakończenie podobne do wycieraczki Twoje samochodu. Za pomocą takiej końcówki możesz bardzo łatwo zgarnąć pozostałości szronu i lodu po użyciu płynu do rozmrażania szyb.
W co jeszcze powinniśmy się zaopatrzyć na zimę?
O zimowym płynie do spryskiwaczy nie muszę chyba wspominać. Jest to absolutnie podstawowa rzecz, której powinniśmy używać. Co się natomiast stanie, gdy będziemy używać płynu letniego? Przy niższych temperaturach może on zwyczajnie zamarznąć i uszkodzić układ spryskiwaczy szyb i reflektorów Twojego samochodu. Nie jest to jedyny problem. Większym problemem może być to, że płyn letni zimą zwyczajnie może zamarzać na szybie po odparowaniu części substancji, które się w nim znajdują.
Kolejną rzeczą, w którą powinieneś się wyposażyć jest zmiotka do zgarniania śniegu. Jest to niewielki wydatek rzędu kilkunastu złotych. Takie zmiotki są do nabycia w niemalże każdym hipermarkecie. Pamiętajmy, że auto, które porusza się po polskich drogach musi być odśnieżone. Dotyczy to nie tylko szyb, ale także maski dach i innych elementów karoserii.
Komentarz do “Czym odmrażać szyby samochodu i dlaczego nie używać do tego skrobaczki”